Peticijos galiojimo laikas pasibaigęs (galiojo iki 2015-10-30)

Dėl 25 metrų baseino Vilniuje pastatymo skubos tvarka

VILNIAUS MIESTO MERUI REMIGIJUI ŠIMAŠIUI

VILNIAUS MIESTO TARYBAI

VILNIAUS MIESTO SAVIVALDYBĖS ADMINISTRACIJOS DIREKTOREI 

PETICIJA

Dėl 25 metrų baseino Vilniuje pastatymo skubos tvarka 

2015-06-15

Vilnius 

Mes, žemiau pasirašiusieji Vilniaus miesto ir apylinkių gyventojai, plaukimo bendruomenės nariai, esame labai susirūpinę tuo, kad Vilniaus mieste artimiausiu metu neliks nė vieno plaukikų reikmėms tinkamo baseino. 

Atsižvelgami:

  • į planus 2016 m. vasarą pradėti Lazdynų 50 metrų baseino rekonstrukciją bei su rekonstrukcija susijusius Lazdynų baseino griovimo darbus 2016 metais,
  • į tai, kad Lietuvos sostinė iki naujo Lazdynų baseino atidarymo (t.y. iki maždaug 2020 metų) lieka be jokio baseino, kuriame galėtų treniruotis Vilniaus ir jo apylinkių plaukikai bei kitų vandens sporto šakų atstovai,

raginame miesto savivaldybę priimti būtinus sprendimus, užtikrinančius piliečių teisę į sveikatingumo priemonių prieinamumą bei jaunimo užimtumo skatinimo politikos įgyvendinimą.

Atkreipiame dėmesį į tai, jog žymiai mažesni savo ūkio mastais bei gyventojų skaičiumi Lietuvos miestai  turi ne po vieną, o po keletą standartus atitinkančių baseinų, tuo tarpu  Vilniuje plaukimas, savo pasiekimais būdamas viena pirmaujančių Lietuvos sporto šakų, atsidūrė visiškame užribyje.

Šiuo metu Vilniuje yra nemažai perspektyvių plaukikų, kurių tolesnis sportinis kelias be tinkamos sportinės bazės negalėtų tęstis. 

Daug Vilniaus ir jo apylinkių gyventojų nori išmokti plaukti, kas yra gyvybiškai svarbu, atsižvelgiant į tai, jog Lietuva pirmauja Europos Sąjungoje pagal nuskendusiųjų skaičių. Tačiau be tinkamos materialinės bazės tai yra neįgyvendinama.

Europos Sąjungos valstybės sostinei tokia padėtis yra netoleruotina ir gėdinga. 

Raginame Vilniaus miesto merą, miesto tarybą, savivaldybės administracijos direktorę, imantis skubių veiksmų ir bendradarbiaujant su Lietuvos plaukimo federacija, prisidėti prie naujo 25 metrų plaukimo baseino statybos Vilniaus mieste.

Prašydami šį mūsų kreipimąsi pripažinti peticija,

REIKALAUJAME, kad Vilniuje skubos tvarka būtų pastatytas naujas baseinas prieš pradedant griauti senąjį Lazdynų baseiną 2016 metais.


Autorius:Diana Jagminienė
Adresatas:VILNIAUS MIESTO MERUI REMIGIJUI ŠIMAŠIUI, VILNIAUS MIESTO TARYBAI, VILNIAUS MIESTO SAVIVALDYBĖS ADMINISTRACIJOS DIREKTOREI
Kategorija:Sportas
Geo-taikytinumas:Lietuva
Sukurta:2015-06-15
Galioja iki:2015-10-30

Pasirašyti galite čia:

Pvz.: V.Pavardenis
Nebus skelbiamas viešai
Saugos kodas
pakartokite paveikslėlyje matomą saugos kodą