NE verslinei žvejybai

 

Lietuvos Respublikos Seimui

Lietuvos Respublikos Vyriausybei

Lietuvos Respublikos Aplinkos ministerijai

Lietuvos Respublikos Žemės ūkio ministerijai

 

„NE verslinei žvejybai”

Peticija dėl esamos žuvininkystės tvarkos išsaugojimo

Nors draudimas naudoti tinklus verslinėje žūklėje vidaus vandenyse įsigalėjo vos prieš kelerius metus, o žuvų ištekliai dėl tokio sprendimo tik pradeda atsinaujinti, politikai ir verslo lobistai užsimojo grąžinti verslinę žvejybą į vidaus vandenis.

Reaguodami į sausio 12 d. LR Seimo Kaimo reikalų komitete priimtą sprendimą dėl žuvininkystės srities valdymo tobulinimo, kuriame numatoma ne tik keisti žvejybos taisykles, bet ir už žuvininkystės srities valstybinį valdymą atsakingą instituciją – šią funkciją perduodant LR Žemės ūkio ministerijai, o LR Aplinkos ministerijai paliekant tik žuvų išteklių naudojimo kontrolės funkciją, reikalaujame išlaikyti esamą tvarką.

Šio siūlymo iniciatoriai teigia, kad kvotos bus dalinamos tik remiantis mokslininkų rekomendacijomis ir tik tuose telkiniuose, kuriuose bus nustatytas žuvies perteklius, tačiau jie nemini, kad moksliniai tyrimai dar prieš dešimtmetį įrodė, kad Lietuvos ežeruose verslinė žvejyba yra neįmanoma. Be to, gausėjantys žuvų ištekliai nėra argumentas verslinei žvejybai įteisinti – gamtoje turi vyrauti savireguliacija.

Žvejai verslininkai žvejoja tinklais - tai ne tik pasenęs žvejybos būdas, bet ir legalizuotas brakonieriavimo įrankis. Vėl įteisinus verslinę žūklę tinklais, brakonieriavimo mastai išaugtų šimtus kartų.

Žuvininkystės srities valdymo perdavimas į Žemės ūkio ministerijos rankas yra būdas patenkinti žvejų verslininkų interesus, apribojant aplinkosaugininkų įtaką sprendimų priėmimui. Valstybiniai ežerai yra valstybės ir visų jos piliečių turtas, o ne verslo inkubatorius!

Siekdami apsaugoti Lietuvos vidaus vandenyse esančius žuvų išteklius, reikalaujame išlaikyti esamą tvarką ir atsisakyti bet kokių iniciatyvų grąžinti verslinę žūklę į vidaus vandenis.

 

Laurynas Okockis

Lietuvos žaliųjų partijos Tarybos pirmininkas

Neetatinis aplinkosaugos inspektorius

 

 


Autorius:Lietuvos žaliųjų partija
Adresatas:Lietuvos Respublikos Seimas, Lietuvos Respublikos Vyriausybė, Lietuvos Respublikos Aplinkos ministerija, Lietuvos Respublikos Žemės ūkio ministerija
Kategorija:Aplinkosauga
Sukurta:2018-02-01

Pasirašyti galite čia:

Pvz.: V.Pavardenis
Nebus skelbiamas viešai
Saugos kodas
pakartokite paveikslėlyje matomą saugos kodą