Apie vadžią diskutuojama labai dažnai ir dažniausiai labai aršiai, kadangi kiekvienas tautietis turi savo nuomonę ir dažniausiai yra pasiryžęs ją apginti. Nuomonės turėjimas visada yra geras ir labai rekomenduotinas dalykas, kadangi tokiu atveju ne tik pavyksta išvystyti diskusijas, tačiau ir parodyti savo sąmoningumą bei pažiūras į tam tikrus dalykus.
Patys svarbiausi šalies organai yra prezidentas, Lietuvos Seimas ir Vyriausybė. Vieni atlieka liepiamąja funkciją, kiti – vykdomąja. Nors visi turi skirtingas funkcijas, tačiau jų visų tikslas yra vienas ir tas pats – bandyti šalyje suteikti kuo geresnes gyvenimo sąlygas. Deja, žmonės labai dažnai lieka nepatenkinti tokiu rezultatu, kuris yra gaunamas, tad natūralu, kad stengiamasi kiekvieną kartą išrinkti visus kitus žmones taip tikintis, ka jie geriau gebės atstovauti interesus.
Deja, praktika rodo, kad per ilgas sėdėjimas aukštame poste daro lygiai tokią pat neigiamą įtaką kaip kad ir bandymai ateiti į politiką be jokios patirties. Ir jeigu dažniausiai prezidentu pasirenkamas asmuo, kuris jau turi politinę praeitį, tad yra kompetencijas užimti tokias pareigas ir gali būti geras specialistas kontaktuojant su užsienio valstybėmis, tuo tarpu Lietuvos seimas ir Vyriausybė labai dažnai formuojami iš mažai šioje sferoje besisukančių žmonių. Bent jau tai geriausiai parodo dabartinė valdžia, kuri neturi patirties ir dažnai nežino, kaip tinkamai priimti sprendimus, kurie padės gauti norimą rezultatą.
Apskritai svarbiausia atsiminti, kad valstybės valdymas nėra toks paprastas darbas, kaip daugeliui gali atrodyti. Būtent dėl to paprastumo labai dažnas teigia, kad jeigu jis būtų valdžioje, tokiu atveju priimtu visiškai kitus spendimus ir tuo pačiu kur kas geriau susitvarkytų su iškilusiomis problemomis ir žinotų kaip reaguoti į tam tikrus veiksmus. Deja, demokratija yra dinamiškas procesas, kuris priklauso nuo daugelio kitų aspektų. Taigi, vien noro dažniausiai neužtenka ir paprasčiausiai be bendradarbiavimo tarpusavyje valstybės valdymas taptų paprasčiausiai neįmanomas.
Visi mes esame valdžia ir kiekvienas galime daryti įtaką šalies valdymu. Svarbiausia – imtis realių veiksmų.