NE juvenalinės justicijos įteisinimui Lietuvoje!

 • Lietuvių šeima prarado savo trimetį sūnelį Didžiojoje Britanijoje, kai pasiskundė, jog jį

  darželyje sumušė penkiametis.

  • D. Britanijoje naujagimis atimtas iš mamos, nes ji blogai mokėsi ir galėjo ateityje "emociškai sužeisti" savo vaiką.

  • Musulmonė mama neteko sūnaus Norvegijoje, kai jis iškrito iš sūpuoklių.

  • Rusijoje vieniša mama neteko sūnelio, nes jos nuomojamas butas buvo per skurdus, vaikutis turėjo per mažai žaislų.

  • Vokietijoje tėtis 7 dienas praleido kalėjime, nes neleido pradinukui lankyti seksualinio 
  švietimo pamokų.

  • Suomijoje 10metė mergaitė paimta iš šeimos po to, kai mama uždraudė jai valgyti 
  saldumynus ir nuvedė praustis.


• Norvegijoje, vien per penkerius metus (nuo 2007 iki 2011) iš šeimų buvo paimta 61 
tūkstantis vaikų, iš jų apie 40 tūkstančių – galutinai, be sugrąžinimo tikriesiems tėvams. 

(pavyzdžiai iš šalių, kur jau galioja JTO Agenda 21, vad. juvenalinė justicija).

 

Mes, Lietuvos žmonės, neabejingi savo vaikų ir tautos ateičiai bei gerovei, nenorime, kad tokie atvejai taptų mūsų realybe. Todėl reikalaujame atmesti JTO Agenda 21 pagrindu sukurtus ir Seimo narių O.Valiukevičiūtės ir R.Šalaševičiūtės pateiktus teisės aktus (Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo 2, 10, 49, 56 ir 57 straipsnių pakeitimo ĮSTATYMO PROJEKTAS, XIIP-317 2013-03-05, Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo 24, 56 straipsnių pakeitimo ir papildymo ir Įstatymo papildymo 47(1), 56(1) straipsniais ĮSTATYMO PROJEKTAS XIIP-321 2013-03-05) kaip grubiai pažeidžiančius net keletą Lietuvos Konstitucijos Straipsnių ir žmogaus teises. Prisidengiant kilniu tikslu – „kova prieš smurtą prieš vaikus“, siekiama įteisinti patį didžiausią smurtą prieš vaiką ir šeimą – savavališką ir nepagrįstą palengvintą vaiko paėmimą iš šeimos, grubų kišimąsi į šeimos gyvenimą.

 

Užsienio patirtis rodo, kad panašių teisinių aktų priėmimas ir įgyvendinimas tampa laisvos prekybos vaikais ir nepagrįsto šeimų ardymo įrankiu. Įgyvendinus įstatymo pataisas, tėvai ir pedagogai neteks bet kokių poveikio priemonių, kurių trumpalaikis taikymas dėl objektyvių priežasčių vaiko elgesio korekcijos tikslais nesukelia jokios žalos jo sveikatai ir pozityviajai raidai. Vykdant šį įstatymą, vaiką dėl menkiausios priežasties bus galima paimti iš tėvų, neatsižvelgiant į vaiko ir tėvų psichologinius – emocinius ryšius, prigimtinę teisę augti su tėvais, ir perkelti jį gyventi pas kitus globėjus, nors jie ir būtų tolimi vaiko etninei ir kultūrinei aplinkai.

Lietuvos atsakingos institucijos turėtų padėti šeimoms, suteikdamos psichologinę ir materialinę pagalbą, sukurdamos tėvystės įgūdžių ugdymo ir palaikymo sistemą, o ne koncentruotis į prievartinius poveikio mechanizmus.

Mes jau turime Nepilnamečių apsaugos ir Apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje įstatymus, kurių atsakingas vykdymas padėtų apsaugoti pačius pažeidžiamiausius visuomenės narius. Reikalaujame vykdyti 13 Konstitucijos straipsnį (Lietuvos valstybė globoja savo piliečius užsienyje) ir aktyviai dalyvauti sugrąžinant į Lietuvą mažuosius Lietuvos piliečius, atimtus iš tėvų užsienyje (D. Britanijoje, Norvegijoje ir t.t.).Daugiau informacijos apie bandomus priimti teisės aktus ir galimas to pasekmes, užsienio šalių patirtį, rasite Facebook grupėje „Neleisime valdžiai grobti mūsų vaikų“.


Autorius:Jolita Višinskienė
Adresatas:Lietuvos Respublikos Seimas
Kategorija:Žmogaus teisės
Sukurta:2013-04-28

Pasirašyti galite čia:

Pvz.: V.Pavardenis
Nebus skelbiamas viešai
Saugos kodas
pakartokite paveikslėlyje matomą saugos kodą