Sustabdykime šernų ir moralės genocidą

SUSTABDYKIME ŠERNŲ IR MORALĖS GENOCIDĄ

LR aplinkos ministrui Valentinui Mazuroniui

LR Seimo aplinkos apsaugos komiteto pirmininkui Algimantui Salamakinui

PETICIJA

Ar yra kas baisesnio ir pavojingesnio už afrikinį kiaulių marą, užklupusį Lietuvą? Taip, yra. Sąžinės, etikos ir moralės maras. Ligos ateina ir praeina, ūkio šakos sušlubuoja, pasikeičia ir atsigauna, tačiau pamintos žmogiškumo normos palieka gilias žaizdas visiems laikams.

Pirma žmonių pašonėje įkūrėme kiaulių koncentracijos stovyklas, nes tai buvo taip trokštamos investicijos. Tada po žmonių langais pylėme srutas, nes tai reiškė eksporto pajamas. Išjuokėme ir pamynėme žmogaus teisę į švarią ir jaukią aplinką, nes už mus kalbėjo BVP procentai.

Tada miškuose įkūrėme laukines šernų fermas. Dauginome ir penėjome savo augintinius, vežėme atliekas ir teršėme aplinką. Užtildėme prieštaravusius, ignoravome perspėjančius ir gėdinančius. Demonizavome ir švinu mokėme plėšrūnus. Nes labai norėjome riebaus šernienos kepsnio.

Ir kai į Lietuvą atėjo liga, kuri pagrasino kiaulių ūkiui, apsisprendėme. Aukosime šernus, jei reikės – išskersime iki paskutinio. Įsiveršime į dešimtmečiais nuo žmogaus saugotus rezervatus, kad galėtume pabaigti kruviną darbą. Tada aptversime Lietuvą tvora, o sąžinės ir moralės likučius išsaugojusius medžiotojus nupirksime už dvi šimtines.

Ir visa tai dėl to, kad kiaulių ūkis, pajamos ir BVP procentai mums svarbiau už visa kita. Už Gamtą, aplinką ir gyvybę. Už sąžinę, moralę, etiką ir žmogiškumą. Nes šių dalykų nėra biudžeto eilutėse.

Tačiau mes, šią peticiją pasirašiusieji, NESUTINKAME su tuo, kad mūsų visų turtas – Gamta ir laukiniai gyvūnai – būtų paverčiami atpirkimo ožiais ant žmogaus godumo ir nesąžiningumo altoriaus. Mes NESUTINKAME, kad ūkinis argumentas būtų pirmas ir vienintelis, apsprendžiantis mūsų poelgius. Mes TIKIME ir TEIGIAME, kad ne pajamos ir mokesčiai, o sąžiningumas, etika ir moralė yra vienintelės nekintančios vertybės.

Todėl mes, šią peticiją pasirašiusieji, REIKALAUJAME:

  • Aplinkos ministeriją atstovauti ir ginti gamtinį interesą svarstant ir priimant su ūkio problemomis susijusius klausimus.
  • Vietoje isteriško šernų naikinimo priimti adekvačius ir etiškus problemos sprendimus. Afrikinis kiaulių maras yra mūsų – žmonių – problema. Todėl spręsti ją beatodairišku šernų naikinimu yra nesąžininga. Reikalaujame persvarstyti pasirinktą medžioklės strategiją ir jos mastus, ieškant gamtai nežalingų būdų spręsti ūkio problemas. Taip pat reikalaujame sprendimų atvirumo ir skaidrumo, o ne spėlionių ir visuomenės gąsdinimo.
  • Aplinkos ministeriją prisiimti atsakomybę už metų metus vykdytą laukinės gyvūnijos vertimą kiaulininkystės ūkiais miške. Taip pat reikalaujame nedelsiant imtis reikiamų žingsnių, kad tai niekada ateityje nepasikartotų.
  • Atšaukti leidimą medžioti šernus valstybiniuose rezervatuose. Vien tik sukelta panika negali pateisinti tokio grubaus įsibrovimo į paskutinius Gamtai paliktus kampelius.
  • Atšaukti tvoros idėją, dėl kurios skaudžiai nukentės daug kitų gyvūnijos rūšių.

 

Gamtos apsaugos asociacija „Baltijos vilkas“

www.Vilkai.lt

Plačiau apie Lietuvos šernų genocidą skaitykite:


Autorius:Gamtos apsaugos asociacija "Baltijos vilkas"
Adresatas:LR aplinkos ministrui Valentinui Mazuroniui, LR Seimo aplinkos apsaugos komiteto pirmininkui Algimantui Salamakinui
Kategorija:Aplinkosauga
Sukurta:2014-02-17

Pasirašyti galite čia:

Pvz.: V.Pavardenis
Nebus skelbiamas viešai
Saugos kodas
pakartokite paveikslėlyje matomą saugos kodą